Beregof
Тел.: (050) 050-96-34

ВИ БАЖАЄТЕ - МИ реалізуємо!

Якими способами зміцнюють водойму?

Технології сьогоднішнього дня дозволяють створювати водойми в будь-якій місцевості, роблячи її привабливою і мальовничій. Але будь-яке водоймище, як і інша частина екосистеми, підвладна часу і має властивість видозмінюватися. В рамках природних водойм цей процес контролюється самою природою, в місцевих же поселеннях справа в свої руки зобов'язаний брати людина. Все тому, що водойми, розташовані поблизу с селищем людей, загрожують затопленням або обвалом, що призводить до негативних наслідків.

Чому берега водойм руйнуються?

Природні водойми, тобто річки з бурхливою течією і глибокі озера, змінюються завдяки силі вітру і природній зміні рівня води. З постійним рухом вод грунтова основа виснажується, і має властивість зсуватися. Без зміцнення берега водоймище буде виходити з берегів і обсипатися, втрачаючи первинну берегову лінію.

Друга причина - це нестійкість грунтів, які при взаємодії з водою плавно обсипаються. Якщо грунт м'який або пористий (пісок або глина), він буде розмиватися досить швидко. Більш стійкі до впливу води грунтові породи розмиваються завдяки вітру, і утворюючи достатні порожнечі, обвалюються в товщу води.

Навіщо проводити укріплення берегів?

З точки зору практичності зміцнення берега - це продовження терміну існування водойми. І якщо обвали грунту не зможуть перепинити шлях природного річці, то невеликий рукотворний ставок просто перетвориться в болотце через відсутність постійної форми берега.

Укріплення берегів дозволяє створити потужний каркас для водойми та підтримати його в тій площі, яка відведена йому спочатку. Для поселень поблизу водойми з сильною течією берегоукріплення також підвищить безпеку - повінь або занепад води не дозволить берегів зміститися з початкової точки.

Штучні масштабні водойми, такі як водоканали, мають високе навантаження на берегову лінію, оскільки великі обсяги представляють колосальний тиск. Щоб уникнути руйнування кордонів водних каналів їх оснащують надійними берегоукріплювальними конструкціями. Це можуть бути залізобетонні палі або бетонний шпунт - матеріали мають велику вагу і надійно спираються тиску природної стихії. Габіони, дубові палі і георешетка - це надійні матеріали для берегоукріплення штучних і природних водойм з помірним перебігом і середньою площею.